Artykuły | Przepisy | Herbaciarnie | Galeria | Rozrywka | O stronie | Forum
 
Opis strony:
 
O stronie
Nagrody
Galeria poprzednich wersji
   

O stronie


Galeria poprzednich szat graficznych serwisu 
herbata.info.pl

Zapraszam również do przeczytania historii serwisu. Na dole strony znajduje się ankieta. Proszę wszystkich odwiedzających do zagłosowania na swoją ulubioną. Może będzie to pierwsza? Z republiki? A może obecna?
Pierwsza herbata.
Powstała w roku 1998. W Internecie pojawiła się 12 maja. Aczkolwiek strona, którą można tu teraz oglądać nie jest tą, którą świat ujrzał 12 maja. Ta najbardziej pierwsza miała tylko dwa artykuły:
"O herbacie" i "Chanoyu". Tło było to same i wygląd ogólny też. Gdy zauważyłem, że strona zaczyna cieszyć się duży zainteresowaniem postanowiłem nadal ją rozwijać i stąd nowe przyciski i... nowe artykuły.
"Herbata z Republiki".
Gwoli ścisłości. Pierwsza herbata również była umieszczona na serwerach Republiki, jednak tu miała miejsce pierwsza zmiana grafiki. Faktycznie razić może to czarne tło, ale uznałem, że na takim lepiej będzie wyglądała grafika. I taka szata utrzymywała się bardzo długo. W między czasie pojawiały się również inne szaty graficzne, jednak polegały one jedynie na zmianie tła strony. Nic wielkiego. Dlatego postanowiłem je pominąć. Warto zaznaczyć, że w tym okresie rozwoju strony można było na niej znaleźć jedynie artykuły. Ale i to już wkrótce miało ulec zmianie.
Herbata na Bajo.pl.
Któregoś dnia, jeszcze w zimie roku 2000 dostałem propozycję od właściciela portalu Bajo.pl żeby przenieść swoją stronę na ich serwer. Był to rodzaj współpracy. Ja zamieszczam na swojej stronie ich logo i kilka linków plus banner, a właściciele dają mi profesjonalny serwer. Brzmiało to bardzo zachęcająco więc przystałem na tę propozycję. W tym czasie na stronie pojawiają się: księga gości, oraz dwa działy - galeria oraz przepisy. Ten ostatni był bardzo ważny. W tym czasie herbata była jedynym serwisem polskojęzycznym posiadającym ten dział. Naprawdę! Okres "bajowski" był dla serwisu bardzo ważny - później powstanie jeszcze taki dział jak rozrywka. Następnie, gdzieś na przełomie kwietnia i maja (chyba?) dostałem propozycję od portalu Gery.pl, ale o tym w następnym opisie.
Herbata Linux Friendly.
Zapewne wiele osób spyta w tym miejscu "skąd taka nazwa?". Odpowiedź jest prosta. Ponieważ poprzednie wersje szaty graficznej były tworzone przy pomocy Framesów, a system taki nie był obsługiwany przez przeglądarki Linuxowe (dawne czasy... :) ). Ponieważ pragnąłem, aby moja strona była taka sama we wszystkich przeglądarkach - zareagowałem. Już z tym wyglądem strona została przeniesiona z Bajo.pl, na Gery.pl. Zmiana ta bardzo mi pasowała, ponieważ widziałem większe szanse na promocję i rozwój mojej strony właśnie na portalu Gery.pl. W tym czasie strona uległa gruntownej modernizacji. Począwszy na szacie graficznej, skończywszy na przebudowie działów i dodaniu kilku nowych... To właśnie wtedy powstał dział "rozrywka" oraz bardzo ważny dla mnie dział "sklepy". Był to również bardzo pionierski dział w historii serwisów herbacianych w Polsce. Jest to pierwsza i największa w Polsce baza danych herbaciarni działających na terenie naszego kraju.
Kilka słów na zakończenie...
I tak strona trwa do dziś. Wciąż rozwijana i wzbogacana o nowe informacje dotyczące herbaty, żeby serwis ten stał się największym źródłem informacji o herbacie dostępnym w Polsce. W przeciągu tych pięciu lat strona była wciąż zmieniana, udoskonalana, by stać się tym, czym jest dzisiaj. Mam świadomość, że strona osiągnęła już bardzo dużo, ale mimo to nie spocznę na laurach i będę ją rozwijał dalej. Liczę również na pomoc ze strony Waszej, czyli wszystkich osób, które równie bardzo lubią herbatę.
ANKIETA
Która szata graficzna jest Twoim zdaniem najciekawsza??

^ do góry


© Copyright Lucky 2006

Strona powstała 12.maja.1998 roku

Materiały znajdujące się na stronie można wykorzystywać dowolnie tylko i wyłącznie do celów niekomercyjnych.
W przypadku wykorzystania ich do celów komercyjnych proszę o kontakt z autorem strony.